Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Przerwa wakacyjna jest wyborną okolicznością, aby dać czas naszemu pupilowi. Podróż wraz z ulubionym zwierzakiem to jedyna w swoim rodzaju możliwość, zrelaksować się, równocześnie dając pupilowi chwilę. Kiedy jest ciepłotrzeba uważać na kleszczach, ponieważ nasze czworonogi mogą być na nie podatne. Rasy psów, które potrzebują dużo aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, na przykład labradory, często są atakowane przez kleszcze. W jaki sposób można ochronić swoje zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną formą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. W sklepach dostępne są różne typy obroży na kleszcze. Obroże na kleszcze charakteryzują się długotrwałą skutecznością ,a także niewysoką ceną. Są dostępne dla psów wielu wymiarów, więc łatwo dostaniemy rozmiar odpowiednią dla szyi naszego psa.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze używane w obrożach przeciw kleszczom mogą być naturalne oraz substancjami syntetycznymi. Syntetyczne charakteryzują się mocniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Zawartość środka działającego na kleszcze jest odpowiednia do masy zwierzaka, należy zatem upewnić się przed nałożeniem, iż wybrana obroża przeciw kleszczom jest odpowiednia.

Obroża Foresto

Znanym dystrybutorem obróż na kleszcze jest marka Bayer, która produkuje obroże Foresto, zawierające imidaklopryd oraz flumetrynę, które są bezzapachowymi środkami przeciw pasożytom. Istnieją dwie obroże dla psów – dla psów poniżej 8kg oraz dla psów powyżej 8kg. Obroże Foresto działają jednocześnie przeciw kleszczom ,jak i przeciwpchelne, dlatego dają wszechstronną opiekę psa. Obroża dla psa chroni skutecznie nawet do 8 miesięcy, a do tego jest aktywna od aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami wielu groźnych chorób zakaźnych, jak borelioza, babeszjoza oraz erlichioza. Rasy psów z chęcią spędzają czas w zaroślach, na przykład labradory, potrzebują wyjątkowej profilaktyki w postaci środków na kleszcze, ponieważ infekcja spowodowana złapaniem kleszcza wnosi zagrożenie powikłań naszego psa. Obroża dla psa z preparatem na kleszcze chroni ugryzienia zwierzaka przez kleszcza, dzięki czemu pozwala ochronę przed groźnymi schorzeniami. Dla labradorów, lubiące pływanie potrzebna jest dodatkowa ochrona, przykładowo w postaci zakropień mających preparat na kleszcze albo specjalne płyny do mycia o działaniu przeciwpasożytniczo. Aby uchronić naszego psa podczas letniej podróży należy sprawić sobie skuteczne preparaty na kleszcze dla zwierzaka.

sklep zoologiczny kraków