Najatrakcyjniejsze marki tworzące zabawki dla kotów – jakie to?

Drapak dla kota – czemu jest potrzebny?

Pewnie każdy przynajmniej raz widział pupila, który wyciągniętymi łapami rysuje jakiś przedmiot. W domu głównie ofiarą pada sofa, stołek, drewniany sprzęt, a nawet dywan. Reagujemy wtedy często, iż kot „ostrzy szpony”.

Drapanie jest jedną z pierwotnych rzeczy, którą musi robić każdy młody kot. A nie chodzi tu wcale o ostrzenie szponów, ponieważ szpony każdy pupil ma szczególnie ostre. Poduszeczki na łapach emitują zapach, którym kotek oznacza swoje terytorium. Pozostawia również ślady szponów na przedmiotach, dodatkowo w charakterze oznajmienia, że to jego teren. Gdy kotek wcale nie zajmuje się drapaniem, jest to zatem dla nas znak, iż coś mu dokucza. Drapak dla kota położony w pomieszczeniu pozwala ustrzec przed uszkodzeniem nasze pufy.
najlepsze kocie zabawki kupisz na https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla kotka zapewniają naszym pupilkom komfort, są ogromnie pożądane szczególnie kotom będącym zazwyczaj w pomieszczeniu.

Drapak dla kota przydaje się i do gimnastyki. Kotek wysuwa mięśnie, natomiast na znacznie poszerzonych drapakach ma okazję do mocno złożonych rozrywek. Odpowiednio jest jak najprędzej przyzwyczaić kotka do drapaka, żeby uratować przed zadrapaniem stołki lub leżankę.

Gdzie ustawić drapak dla kota?

Przeważnie pupile drapią przedmioty w miejscu, gdzie regularnie bywają gospodarze, dlatego ofiarą może ulec sofa w salonie. Koty uwielbiają też zaznaczać znane terytorium koło drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się napotkać jakiekolwiek obce zwierzę, na przykład wyjątkowego kotka.

Najlepiej położyć drapak dla kota tam, gdzie spostrzegliśmy własnego pupila drapiącego. Drapaki dla kotów, chociażby najlepsze, ustawione w nieprawidłowym miejscu będą stały puste.
Jaki drapak dla kota zakupić?
W sprzedaży są dostępne przeróżne rodzaje drapaków dla kotów.

Drapak przybierać kształt dywana z sizalu, który jest wytrzymały na uszkodzenia a może służyć kotu jak funkcjonalne środowisko do drzemki. Jest to najtańsza opcja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Znane są też drapaki dla kotów w postaci drewnianego pala, ustawionego na podstawce prosto czy pochyło, otulonego dzianiną. Takie drapaki można zdobyć w cenach od stu złotych do choćby kilku tysięcy złotych, jeśli są niesłychanie rozbudowane, wyszukane, wyposażone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może zostać na posadzce albo być przytwierdzony do ściany, a nawet do sufitu.

Drapak winien być dostosowany do wielkości pupila. Przeważnie drapaki dla kotów występują w kilku rozmaitych wymiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kotów również dla hodowli, oraz również drapaki nieprzemakalne, przeznaczone do stawiania na zewnątrz, do wolier czy na balkony.

Na rynku oferta drapaków dla kotów jest niesłychanie obszerna, mają one najróżnorodniejsze rozmiary, mają inne funkcje i dodatki. Selekcjonując drapak dla kota, kierujmy się po prostu swym stylem oraz upodobaniami pupila. Jeżeli pupil lubi więcej spać, zróbmy mu drapak – dywanik czy fotel, gdy jest aktywny i dodatkowo lubi skakać, pewno ucieszy się z drapaka z huśtawką powieszonego na suficie