Kotek oraz drapaki dla kotów – dlaczego go potrzebujesz

W jaki sposób wybrać drapak dla kota?
Decydując się na posiadanie pupila, musimy mieć wiedzę, iż drapanie to wówczas jego własny nawyk i podświadomy sposób na pozbycie się martwej, zbytecznej tkanki. Jeśli Twój kot posiada chęć do rysowania różnych domowych powierzchni, takich jak drzwi oraz sprzęty, wyjściem może stanowić dostosowany do jego spraw drapak.
Konkretne modele różnią się od siebie wzorem, wielkością oraz funkcjonalnością, a wybór istnieje naprawdę spory. Nasz artykuł poradzi Ci, jakie są szczegółowe zasady wybierania tego typu dodatków oraz kiedy dokonać racjonalnego wyboru.

Przede wszystkim pewność.

Kotek ścierając pazurki poświęca do tego wielką część własnej siły, oraz cielsko składa w mocny łuk. Takie postępowanie czyni, że drapak dla kota potrzebuje być przede wszelkim stały, tak ażeby nie zagroził naszemu zwierzowi. Znakomitym podejściem są np. elementy przyczepione do ściany, jakie tolerują duży nacisk i także stanowią wspaniałą propozycję, choćby dla dorosłych kotków. Selekcjonując drapak wypróbuj, czy jest wsparty na mocnej podstawie również czy strona dolna odpowiednio dochodzi do gleby.
Dokonując przekroju przyjmij pod rozwagę wskazania producenta, co do tegoż, dla jakiej masy kotów kierowany jest ten przedmiot. Im większy jest nasz kot, tymże większy ciężar wywrze podczas ścierania pazurków, zatem drapak dla kota winien być naprawdę mocny.

Dobrana wysokość

Obojętnie od tego, czy nabywasz drapak w sklepiku stacjonarnym, czy rezerwujesz go online, myśl aby dostosować jego kształty do gabarytów Twojego pupila. Wielkość winna być zaadaptowana do wielkości kota, właśnie aby mógł on wyprostować łapki i dodatkowo wyciągnąć ciało. Koty rasy dużej potrzebują indywidualnych, wielkich dodatków, które usatysfakcjonują ich potrzeby. Koci junior nasyci się podstawowym produktem; możemy również dobrać drapak, który będzie rósł zgodnie z nim.

Marka a zużyte środki

Jeżeli drapak ma nam sprzyjać dłuższy czas, musi być wykonany z wysokiej jakości produktów. Idealnie sprawdzą się przedmioty zbite sizalem, który perfekcyjnie znosi styk z kocimi pazurami. Taki zestaw obicia sprawi, że na materiale nie będą się kumulować kępki wypadającej sierści, oraz czyszczenie nie będzie problemem.

Na rynku widocznych jest sporo różnych rodzajów drapaków w nietypowej postaci. Te najnormalniejsze to deska zawinięta dodatkowym sznurkiem, najbardziej luksusowe przygotowane są natomiast z ekologicznej trawy morskiej. Funkcjonują także drapaki, stworzone tak, aby spełniać równolegle
funkcję łóżka i które obite są mocną, wszak wygodną gąbką.
zbiór najlepszych drapaków tutaj https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html

Drapak – miejsce zabaw

Drapak dla kota potrafi być zarówno ładny, jak i także funkcjonalny. Taki przedmiot może się stać dekoracją wnętrza i także dobrym placem zabaw dla naszego kota. Najbardziej poszerzone są tzw. kocie strażnice, które umożliwiają dopilnować pazurki, lecz są też łóżkiem i także miejscem do gier. Takie podejście dobrze sprawdzi się, jeśli posiadasz kilka kotków, które mogą dzięki niemu korzystać z zabawki równocześnie, i chociażby używać drapak do wspólnych zabaw.
Wielki dobór rozmiarów, kształtów oraz kolorów sprawia, iż każdy właściciel kotów zlokalizuje w sklepie zoologicznym coś, co spełni jego oczekiwania i dodatkowo uczyni radość kota.