Jaki warto kupować żwirek dla kotów, czym się doradzać przy wyborze?

Żwirek dla kota

Żwirek dla kotów to zatem nieodzowne oprzyrządowanie kuwety. Są odmienne rodzaje żwirków dla kota. Jakikolwiek z nich nadaje się zarówno do kuwety odsłoniętej, jak również krytej. Żwirek dla kotka posiada taki defekt, że niestety nie można do końca zapobiec jego rozsiewaniu nieopodal kuwety plus noszeniu po domu przez kota.
internetowy sklep zoologiczny oferta żwirków silikonowych https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Który żwirek dla pupila?

Lekko jest do kuwety sypnąć po prostu normalny piasek. Lecz na rynku są dostępne różnorodne żwirki dla kotów, dużo przystępniejsze w przeznaczeniu.
Żwirki niezbrylające mocno przypominają prosty piasek. Są adekwatne dla pupilów, które notorycznie wychodzą na pole i także przepadają grzebać w glebie. Takie kotki pragną posiadać w kuwecie cokolwiek znajomego.

Niemniej taki żwirek dla pupila niezmiernie szybko zaczyna odstraszająco pachnieć, bo nie ma opcji odseparowania żwirku zatrutego moczem od zwykłego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotów zbrylający bentonitowy ma formę niewielkich kamyczków. Im te kamyczki są masywniejsze, tymże żwirek mniej przenosi się po mieszkaniu.

Jednakże ów większy i także grubszy jest mniej wydajny. Jeśli kot odda mocz na taki żwirek, wytwarza się bryła, którą można sprawnie usunąć z kuwety bez konieczności zamiany całej zawartości. Takie żwirki dla kotka potrafią być bezzapachowe albo zapachowe. Zbiór zapachów jest duży, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Tradycyjne, trafne żwirki dla kota bentonitowe to: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact oraz Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla kotów silikonowe zatrzymują mocznik, zaś wodę odparowują. Z kuwety można wyjmować odchody na bieżąco, i wszystek żwirek zamieniać co prawie 3 tygodnie. Ten żwirek dla kotów jest nadzwyczaj korzystny.

Jeżeli go użytkujemy, kuwetę powinniśmy umieszczać w przewiewnym lokum, aby woda z moczu prędko odparowała. Wysoce atrakcyjne żwirki silikonowe to wówczas Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do zestawu mamy dodatkowo drewniany żwirek dla kotów. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, wolno usuwać go do ubikacji. Taki żwirek doskonale niweluje aromaty i także nie kurzy się tak, jak żwirek dla kota bentonitowy. Jego zaletą jest to zatem, iż najbardziej ze wszystkich żwirków przenosi się po pomieszczeniu. Na rynku widoczne są żwirki dla kota drewniane, które pod wpływem moczu rozpadają się. Są to wówczas na przykład Pigwa albo Super Pinio. Dzięki tymże żwirkom nie potrzeba czyścić po którymkolwiek oddaniu moczu przez kota.

Pochłaniacze aromatu i także neutralizatory

W sprzedaży są widoczne specjalne absorbery aromatu i także neutralizatory, jakie wolno rzucać w znikomej wielkości do żwirku dla kotów. Neutralizatory tym różnią się od absorberów, że zawierają także cechy bakteriobójcze.